گزارش اعتبارسنجی یک ابزار نوین برای شناخت افراد از روی کد ملی

شناخت افراد از روی کد ملی
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (بدون امتیاز)
Loading...

فرقی نمی‌کند که می‌خواهید با افراد جدیدی تجارت کنید یا نیروی تازه‌ای را در مجموعه خود استخدام کنید یا حتی قصد دارید تحقیقات قبل از ازدواج را برای فردی خاص انجام دهید. امروز می‌خواهیم به جنبه جالبی از گزارش اعتبارسنجی بپردازیم که می‌تواند به شما شناخت کاملی از افراد را با استفاده از کد ملی بدهد.

نشانی تایید شده شهروندی یکی از موارد مهمی است که در قسمت بالایی گزارش‌های سامانه اعتبارسنجی در اختیار شما قرار می‌گیرد. منظور از نشانی تایید شده، آدرس پستی، کدپستی ده رقمی آخرین محل سکونت فرد و شماره تلفن و تلفن همراه وی است که در سامانه‌های دولتی نظیر ثبت احوال یا دیگر مراکز مهم ثبت شده است.

گزارش‌های ارائه شده این سرویس علاوه بر اعتبارسنجی نشانی شهروند حاوی مشخصات فردی تایید شده هم هست که شال نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، نام پدر، جنسیت، محل تولید و دیگر اطلاعات فردی است. با استفاده از این بخش می‌توانید به سادگی شناخت خوبی از افراد بدست آورید و این کار با استفاده از کد ملی میسر است.

سوالی که در اینجا ممکن است پیش بیاید این است که: چطور می‌توان با دانستن شماره کد ملی، اطلاعات بیشتری را درباره دارنده آن کسب کرد؟

مراحل تهیه گزارش اعتبارسنجی نشانی افراد

همانطور که می‌دانید شماره ملی (یا همان کد ملی) حاوی اطلاعات بسیار مهم، شخصی و محرمانه تک‌تک شهروندان ایرانی است که با استفاده از آن می‌توان هویت افراد را بررسی کرد. منطقی آن است که دسترسی به این موارد بجز افراد مسئول، برای سایرین میسر نباشد تا از سوءاستفاده احتمالی از این اطلاعات پیش‌گیری شود.

از آنجایی که اطلاعات موجود در گزارش اعتبارسنجی توسط مراکز دولتی و یه صورت بی‌واسطه در اختیار کاربران ما قرار می‌گیرد (و البته ما هم محتویات داخل این گزارش‌ها را نمی‌بینیم)، باید در ابتدا از فردی که می‌خواهید از او کسب اطلاع کنید، اجازه بگیرد. 

مراحل تهیه گزارش اعتبارسنجی به زبان ساده به این صورت است: برای آنکه بتوانید با استفاده از کد ملی، اطلاعات بیشتری را درباره افراد داشته باشید باید این کد و شماره تلفن همراه را در فرم مخصوص در صفحه اصلی سایت اعتبارینو به نشانی etebarino.com وارد کنید.

البته این همه ماجرا نیست، اگر کد ملی و شماره تلفن همراه وارد شده با هم هماهنگ باشند – یعنی شماره تلفن همراه متعلق به فردی با آن کد ملی باشد – یک کد تایید برای صاحب کد ملی پیامک می‌شود. حالا باید این کد را در سامانه اعتبارسنجی افراد وارد کنید و اگر این مرحله را هم درست انجام دهید، می‌توانید با پرداخت کارمزد، به اطلاعات ارزشمند آن دسترسی پیدا کنید.

یعنی برای اینکه بتوانید اطلاعات محرمانه افراد را داشته باشید، باید از آنها بخواهید که کد ملی و شماره تلفن همراه خود را در اختیار شما قرار دهند، سپس کد تاییدیه‌ای که برای آنها پیامک می‌شود را نیز در اختیارتان بگذارند و در عمل دسترسی شما به این اطلاعات محرمانه و شخصی را با میل و اراده خود تایید کنند. در انتها شما می‌توانید گزارش اعتبارسنجی افراد را مشاهده کنید.

پس مواردی که برای شناخت افراد از روی کد ملی نیاز داریم:

  • کد ملی فرد،
  • شماره تلفن همراه او،
  • و کد تایید پیامکی که برای وی ارسال می‌شود.

جالب است بدانید، این گزارش جامع شامل بخش‌های متعدد دیگری است که تایید نشانی تنها یکی از این موارد است. یعنی علاوه بر کسب اطلاع از نشانی ثبت شده شهروند، جزئیات مربوط به وام‌ها، ضمانت‌های بانکی، وضعیت بازپرداخت بدهی‌های بانکی و در کل درجه و رتبه اعتباری فرد در سیستم بانکی از موارد مهمی است که قابل استفاده برای تجار و بازرگانان است.

برای دریافت گزارش رتبه اعتباری خود یا افرادی که با آنها کار می‌کنید، روی دکمه زیر بزنید:

دریافت گزارش رتبه اعتباری

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *